مقایسه لاغری با دستگاه لیپوماتیک و اولترازد: آب کردن چربی اضافه

مقایسه لاغری با دستگاه لیپوماتیک و اولترازد آب کردن چربی اضافه

پیکرتراشی یک روش شکل دادن و تغییر فرم دائمی و هنرمندانه با حذف چربی‌های ذ خیره شده در بدن است. این روش نواحی مختلف بدن شما را کوچک‌تر و خوش‌اندام کرده که متناسب با بقیه قسمت‌های بدن باشد. دستگاه‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا به اندام ایده‌‌آل خود دست یابید.

لیپوماتیک یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای برداشتن چربی‌های ذخیره شده از نواحی متفاوت بدن با انجام چرخش 360 درجه بکار گرفته می‌شود.

اولتراسوند کویتیشن یک جایگزین بسیار کم تهاجمی برای لیپوساکشن است که از امواج اولتراسوند استفاده می‌کند که سلول‌های چربی را برای خارج کردن از بدن، از هم جدا می‌کند. این روش کاهش چربی، از طریق سیستم لیپوماتیک، سلول‌های چربی را بدون خطر از بدن حذف می‌کند.

مزایای لیپوماتیک و اولترازد نسبت به سایر روش ها چیست؟


متداول‌ترین جراحی زیبایی انجام شده، فرم دهی بدن با لیپوساکشن برای حذف وزن اضافی و سلول‌های چربی است. به دلیل موارد منفی زیادی که روش جراحی دارد ( بستری شدن، بیهوشی، عوارض پزشکی و دوران طولانی بهبودی پس از جراحی که باعث دوری از فعالیت‌ها مانند کار می‌شود) درخواست برای روش‌های غیرجراحی رو به افزایش است. این روش غیرجراحی عوارضی مانند عفونت، جای زخم، عوارض مرتبط به بیهوشی، و دیگر خطرات مرتبط با روش‌های جراحی را کاهش می‌دهد.

لیپوساکشن به کمک اولتراسونیک و لیپوماتیک ، روش‌های جایگزین پرطرفداری برای جراحی لیپوساکشن در فرم‌دهی بدن است. کویتیشن اولتراسونیک و لیپوماتیک روش‌های غیرتهاجمی رفع چربی‌های اضافی است که به نظر می‌رسند هرگز از بین نمی‌روند، و مهم نیست که چقدر رژیم‌های سختگیرانه داشته اید یا چه ورزش‌های سنگینی را انجام داده‌اید. نواحی چالش برانگیز برای رفع چربی شامل: شکم، ساق‌پا ، باسن، ناحیه داخل زانو، بالای بازو است. این روش‌ها نتایج فوری و طولانی مدت بدون خطر بیهوشی و جراحی فراهم می‌کند. این بیماران ناراحتی (کبودی و سوزش) و تلف شدن وقت در لیپوساکشن سنتی را تجربه نمی‌کنند، زیرا هیچ زخم ناشی از جراحی وجود ندارد و به دوره طولانی بهبودی نیازی نیست. مطالعات اثبات کرده‌اند که این درمان مطمئن است. این روش باعث می‌شود تا متخصصین به بیماران / مراجعه کنندگان کمک کنند تا بتوانند چربی‌های اضافه را فوراً و بطور مؤثر از نواحی مورد نظر حذف کرده و تاثیرات فرم‌دهی بدن نیز بسیار بادوام است.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یک روش از بین بردن چربی‌های اضافی بدن است که با یک ابزار نی مانند نازک به نام کانولا که به دستگاه لیپوماتیک متصل شده، انجام می‌شود. کانولا به لایه چربی پوست در جایی که لایه‌های چربی دستکاری شده، وارد می‌شود  تا چربی‌های اضافه را که با لرزش 360 درجه ذوب شده‌ است، از بین ببرد. نتیجه درمان، اصلاح برجستگی نواحی چاق به اندامی جذاب  است.

چه کسانی متقاضی مناسب برای لیپوماتیک هستند؟

چه کسانی متقاضی مناسب برای لیپوماتیک هستند؟

متقاضی مناسب برای لیپوماتیک، فردی است که 20 درصد از وزن ایده‌آل خود را داشته و یک یا دو ناحیه از چربی‌های مقاوم دارد، که به رژیم‌های عادی و ورزش‌ جواب نمی‌دهد.

آیا نتیجه لیپوماتیک دائمی است؟ 

شما تعداد مشخصی ازسلول‌های چربی در بخش‌های مختلف بدن دارید. هنگامی که شخصی وزن اضافه کرده یا از دست می‌دهد، سلول‌های چربی شما اضافه یا کم نمی‌شود، بلکه هر سلول در واقع بزرگتر یا کوچکتر می‌شود. پس از لیپوماتیک در نواحی خاص بدن، آن نواحی نسبت به نواحی دیگر بدن متناسب‌تر شده و هنگامی که فرد وزن اضافه کرده یا از دست می‌دهد، بطور مساوی توزیع می‌شود.

اولتراسوند کویتیشن چیست؟


اولتراسوند کویتیشن چیست؟

کویتیشن اوتراسونیک که همچنین با عنوان کویتیشن اولتراسوند، کوی-لیپو یا به زبان ساده اولترا کویتیشن نامیده می‌شود، یک پدیده طبیعی بر اساس اولتراسوند با فرکانس پایین است. اولتراسوند یک امواج الاستیک است که با گوش انسان شنیده نمی‌شود (بیش از 20,000Hz ) و بطور مصنوعی با اثر پیزوالکتریک با استفاده از کوارتز یا مواد سرامیکی تولید می‌شود. اولتراسوند  از طریق لایه فیزیکی که ممکن است گازی، جامد یا مایع باشد منتشر می‌شود. اولترازد یک روش کاربردی منحصر به فرد است که با استفاده از اولتراسوند بدون مداخله جراحی برای انتقال اثر انرژی از طریق پوست  برای اختلال در بافت چربی استفاده می‌کند. روش اولتراسوند در مایع (چربی زیرجلدی) حباب ایجاد کرده که به تدریج رشد کرده و در اندازه خاصی منفجر می‌شود. این انرژی به شکل گرما (حداقل تاثیر) و امواج فشار (حداکثر تاثیر) آزاد می‌شود.

با اینکه غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری ندارند تا در مقابل لرزش مقاومت کنند، تاثیر کویتیشن به سادگی آنها را می‌شکند، در حالی که به عروق، عصب‌ها و بافت عضله آسیبی وارد نمی‌کند.  نتیجه درمان، کاهش در محدوده ناحیه تحت درمان به دلیل کم شدن ضخامت چربی است. اولترازد با روشی غیرتهاجمی به رفع بافت چربی‌ ذخیره شده در بدن در نواحی مورد نظر کمک می‌کند. این روش  اصل و پیشگام در از بین بردن چربی است و تکنولوژی فرم‌دهی بدن است که نیاز به بیهوشی ، بستری یا بهبودی طولانی پس از عمل را که باعث غیاب از کار یا دیگر فعالیت‌های مهم می‌شود، برطرف می‌کند. این روش سطح پوست را بهبود بخشیده، چربی اضافه را کاهش داده و بافت همبند را منقبض می‌کند. کویتیشن اولتراسونیک می‌تواند بطور مطلوب به عنوان درمان جایگزین برای جراحی لیپوساکشن مقایسه شود.

آیا شما متقاضی مناسبی هستید؟ 

در اکثر موارد، افرادی که به دنبال راهی برای سفت کردن بدن خود هستند، برای روش اولترازد متقاضی مناسبی هستند. هر فردی که دچار بیماری ضربان قلب، قلبی یا عروقی یا دیگر مشکلات جدی باشد، ممکن است برای انجام این درمان محدودیت داشته باشد. به دلیل آسیب متابولیکی در روش کویتیشن، افرادی که دچار دیابت هستند باید از انجام آن خودداری کنند.

چرا این روش اهمیت دارد؟ 

اولترازد نتیجه فوری و طولانی مدت فراهم می‌کند. بسیاری از مراجعه‌کنندگان پس از تنها یک جلسه درمانی به کاهش سایز دو – شش سانتی‌متری دست پیدا می‌کنند که با هر جلسه درمانی نتیجه افزایش می‌یابد. این نتایج ممکن است با توجه به ساختار بافت، ناحیه تحت درمان، سن ، متابولیسم بدن و تفاوت در هورمون‌ها می‌تواند متفاوت باشد. دو چیزی که به بهبود و حفظ نتیجه درمان کمک می‌کند، رژیم مناسب و افزایش ورزش است.

مزایا و کاربردهای اولترازد چیست؟

مزایای سلامتی و زیبایی که اولترازد فراهم می‌کند:

 • بهبود جریان خون و غدد لنفاوی
 • سم زدایی با خروج سم که در سلول‌های چربی وجود دارد
 • تاثیر فرم دهی بدن در نواحی تحت درمان (نتیجه فوری، قابل توجه ، با دوام)
 • بدون جراحی/ بدون بیهوشی/ بدون درد و ناراحتی/ بدون تلف شدن وقت
 • بهبود ظاهر و حس پوست
 • حذف سلول‌های چربی برای همیشه
 • کاهش یا از بین رفتن سلولیت
 • سفت شدن بافت همبند- کاهش و حذف شلی و افتادگی پوست

 

مراقبت های قبل و بعد 

در واقع مهم است که بیماران حداقل 1.5 لیتر آب پس از درمان اولترازد بنوشند تا به خروج اسید‌های چرب بدن کمک کند. اگر این درمان در مطب انجام شود، پزشک یا تکنسین ممکن است از شما بخواهند که رژیم غذایی کم کالری و کم کربوهیدرات را به مدت حداقل یک روز قبل از درمان دنبال کنید، که به شما کمک خواهد کرد تا اسید‌های چرب درطول درمان بهتر و سریع‌تر بسوزند.

در طول درمان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

پزشک شما را روی میز درمان قرار داده و ژل اولتراسوند را روی نواحی تحت درمان قرار می‌دهد. سپس پزشک با استفاده از دستگاه اولترازد، با حرکات ماساژ مانند روی نواحی کار کرده تا امواج اولتراسوند به سلول‌های چربی برسد. این روند تا زمانی که همه نواحی درمان را دریافت کنند، ادامه خواهد یافت.

سوالات رایج


پرسش های رایج درباره شباهت ها و تفاوت های لیپوماتیک و اولترازد(کویتیشن) عبارت اند از:

بیمارانی که لیپوماتیک انجام داده‌اند درد (لینک به مقاله مراقبت بعد لیپوماتیک)  شدیدی ندارند. بیشتر بیماران بیان می‌کنند که این درمان حسی شبیه به ورزش شدید در باشگاه را دارد. پس از درمان، بیماران لباس فشرده‌ای را به مدت 3تا 4 هفته می‌پوشند تا به سفت شدن پوست پس از رفع مقدار زیادی چربی کمک کند. دوران بهبودی بسیار کوتاه است.

انجام لیپوماتیک در ناحیه بیرونی ران یا ناحیه پایین شکم در زنان و پهلوها یا سینه در مردان بیشتر انجام ‌می‌شود. لیپوماتیک ممکن است در نواحی بیشتری از بدن بطور موفقیت‌آمیزی با حداقل مقدار جای زخم در صورت وجود، بکار گرفته می‌شود.

این درمان درد نداشته و عمدتاً آرام‌بخش است.  عموماً بیماران هیچ حس درد و گرمایی را حین جلسه درمانی خود گزارش نداده‌اند. آنها هر از گاهی صدای وزوز مانندی را حس می‌کنند. به همین دلیل عملاً هیچ دوره بهبودی و عوارض جانبی مرتبط با این درمان وجود ندارد. برخی از بیماران حتی بیان کرده‌اند که این درمان نسبتاً آرام‌بخش است و آنها در طول درمان کتاب می‌خوانند یا می‌خوابند.

برای بسیاری از بیماران، یک راه‌حل که نتیجه طولانی مدتی را ارائه می‌دهد ارزش زمان و پول اضافه را دارد. پزشکانی که لیپوساکشن را انجام می‌دهند بیان می‌کنند که سلول‌های چربی درمان شده با امواج صوتی با فرکانس پایین باز نمی‌گردد، از این رو تاثیر درمان همیشگی است.

اگر شما وزن مناسب خود را حفظ کنید ،نتیجه درمانی شما پس از کویتیشن طولانی خواهد بود. پزشکان برای داشتن نتیجه با دوام به شدت توصیه می‌کنند که وزن سالم خود را با خوردن غذای سالم،؛ ورزش منظم و انتخاب سبک زندگی خوب حفظ کنند. این کار باعث می‌شود که بدن شما از ذخیره انرژی اضافی در سلول‌های چربی یا نواحی  دیگر جلوگیری کند.

برای کسب نتیجه بهتر، بیشتر بیماران نیاز به 10 تا 12 جلسه درمان دارند، اما شما بین یک تا پنج سانتی‌متر کاهش سایز بدن را در پنج جلسه مشاهده خواهید کرد. هر جلسه درمانی به مدت 30 تا 50 دقیقه طول می‌کشد. برای کسب حداکثر تاثیر از درمان خود، پزشک پیشنهاد می دهد که در بین جلسات درمانی آب بنوشید، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم داشته باشید.

نواحی که برای درمان با کویتیشن مناسب است شامل:

 • شکم
 • لگن
 • ناحیه داخلی ران‌ها
 • ناحیه خارجی ران‌ها

 (H3)

درمان حدود 50 دقیقه طول می‌کشد.

بسیاری از مراجعین کاهش چند اینچ را فوراً پس از اولین درمان مشاهده کرده‌اند اما این روند برای افراد مختلف متفاوت است. همچنان که برنامه درمانی ادامه می‌یابد، نتیجه نیز ادامه خواهد یافت. پزشکان یک دوره 6 تا 8 جلسه ای را برای کسب بهترین نتیجه پیشنهاد می‌دهند.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.